| Model No. | LOC0075 |
| Illumination | 140,000+140,000 |
| Remote control | With |
| Color Temperature | 3500-5000k |
| Diameter of Spot | 150-300mm |
| Illumination depth | >800mm |
| Light Adjusting steps | 1-9 |
| Restore Color index | 95-98 |
| Shadowless proportion | 98% |
| LED using life | >50000h |
| Working distance | 500-2000mm |
| Up Doctor-head temperature | <1℃ |
| Power supply | 110-240V; 50/60Hz |
| Ceiling minimum height | 2400mm |
| Back-up battery 12V | optional |
| Consumption | 200W/12V |
| Package | Wooden case |
| Packing size | 102*74*70cm |
| Gross weight | 98KG |