| Model No. | LOC0077 |
| Double heads | 5+4 lighting units |
| llumination(lux) | 160000+140000 |
| Consumption | 200W+200W/12V |
| Weight | 62KG |
| Package size | 1000mm*700mm*600mm |
| Gross weight | >88KG |
| Color Temperature | 3500-5000k |
| Diameter of Spot | 150-300mm |
| Illumination depth | >800mm |
| Light Adjusting steps | >1-9 |
| Restore Color index | 95-98 |
| Shadowless proportion | 98% |
| LED Life | >50000h |
| Up Doctor-head temperature | <1degree |
| Power supply | 110-240V 50/60Hz |
| Ceiling minimum height | 2400mm |