Introduction:
Endearing appearance, various colors of mattress available, optional infant trolley. The base and column cover all made by premium 304 stainless. Good performance on anti-rust and easy to clean.Main Technical Data:
| ITEM | MPC0173 |
| Length and width for tabletop | 1870/560mm |
| Elevation(down/up) | 600/880mm |
| Trendelenburg and anti-trendelenburg | 11°/25° |
| Back plate(up/down) | 70°/10° |
| Power | 220V, 50Hz, 1.0Kw |
| Item | AOT400M |
| Length and width for tabletop | 1760/600mm |
| Elevation(down/up) | 660/910mm |
| Trendelenburg and anti-trendelenburg | 12°/22° |
| Back plate(up/down) | 45°/10° |